Az országban lévő közel 4 millió lakóegység kb. 70%-a energetikailag elavult, így nem felel meg a hatályos követelményeknek, fenntartása csak indokolatlanul magas rezsiköltségek mellett lehetséges. Az energiaárak közelmúltbeli jelentős megemelkedése miatt a lakosság és a gazdasági társaságok figyelme az energiahatékonyság javítása felé fordult, legtöbben keresik a legkisebb beruházással elérhető legnagyobb megtakarítás lehetőségeit.
Természetesen az ablakost kérdezve a megoldás a nyílászárók cseréje, a kőműves a szigetelést javasolja, a gépészettel foglalkozó szakemberek pedig saját hasznuk mentén látják az ügyfelek legjobb sorsát. A felhasználók zöme belezavarodik a rengeteg marketinggel átszőtt tájékoztatókba, pedig egy meglévő épület fogyasztása, a korszerűsítésekkel elérhető várható megtakarítás, illetve azok megtérülési ideje számítható, ezáltal épülethez szabottan lehet optimális energetikai korszerűsítést tervezni.
2018-ban számos megkeresést követően kezdtem bele energetikai korszerűsítési tanácsadásokba, mely során a megrendelő igényeihez és lehetőségeihez igazítva kifejezetten a megrendelő épületére szabottan, a nagyvállalatok kötelező energetikai auditjának módszertana szerint, termékértékesítés és márkaképviselet nélkül a megrendelővel együtt határozzuk meg az optimális megoldást.
Fontos megjegyezni, hogy független mérnökként a korszerűsítés irányát határozom meg a kivitelező kiválasztását a megrendelőre hagyva, míg a konkrét szakipari munkát végző kivitelezők a szakterületükhöz kötődő javaslatokkal fognak előállni az épület komplex vizsgálata nélkül.
A tanácsadás azok számára ajánlott, akik egy szakzsargontól mentes, lényegretörő áttekintést szeretnének kapni épületük energetikai állapotáról, az elvégezhető javítások lehetőségeiről, ezek becsült költségeiről, a megtakarítás mértékéről, a megújuló energiák alkalmazásának lehetőségéről.
A tanácsadás – melynek során sem termékértékesítés, sem márkapromóció nem történik – díja már az első évben, (vagy a tüzépen az első meg nem rendelt tételen) megtérülhet!
Egy háztartásban a felhasznált összes energia csaknem háromnegyedét fűtésre fordítjuk. Ez meglepően nagy arány ahhoz képest, hogy az évnek legfeljebb a felében fűtünk. Elgondolkodtató, hogy egy magyar háztartás körülbelül háromszor annyi energiát használ fel, mint egy osztrák egy ugyanakkora lakás fűtéséhez.
Jelenleg a lakásállomány közel kétharmada energetikai szempontból nem felel meg a kor követelményeinek. A tanúsított épületek többsége FF-HH besorolást kap, nem energiahatékony, így lényegesen több energiát fogyaszt, mint amennyit jól megtervezett fejlesztések megvalósításával lehetne.
A tanácsadást követően, annak eredményeit felhasználva könnyedén kiválaszthatja, hogy milyen jellegű beruházásokba érdemes belefognia, illetve milyen sorrendben érdemes azokat megvalósítani az optimális költség/haszon figyelembe vételével.
Energiahatékonysági tanácsadás ára:
60.000 Ft
Az épület helyszíni vizsgálata, szemléje.
Megvizsgáljuk az épület szerkezeti elemeit pincétől a padlásig, épületgépészeti egységeket fűtésrendszertől a klíma és szellőző rendszerig, berendezési tárgyakat, fogyasztókat, fogyasztói szokásokat. A fizikailag észlelhető hibákon felül feltárunk olyan problémákat is, melyet rossz vízelvezetés, hiányzó vagy nem megfelelően szerelt szigetelés, szivárgó tető- vagy korrodált betonszerkezet okoz. melyek jelentősen befolyásolják a biztonságos, gazdaságos és megbízható fenntartást. Megfelelő körülmények között a hőkamerás felvételek készítése része a szolgáltatásnak.
Energetikai számítások készítése
Meghatározzuk az energiatakarékossági javaslatok (pl: szigetelés, nyílászáró-csere, gépészeti felújítás, stb.) megtakarítási potenciálját (%) tételesen és külön-külön, azok javasolt sorrendjét, az elérhető megtakarítás összegét és az igénybe vehető energiatakarékossági pályázati lehetőségeket és egyéb finanszírozási formákat.
A feltüntetett árak bruttó árak, 100 m2-nél kisebb alapterületű Budapesten elhelyezkedő lakóingatlanokra vonatkoznak.
Fentiektől eltérő, illetve nem lakóépületek esetén kérjen egyedi árajánlatot ITT!